Haber

MİT’ten nokta operasyonu

2019 yılı itibarıyla MİT tarafından PKK/KCK-YPS Türkiye Sorumlusu olduğu belirlenen Özgür Şoreş, Kod Özgür Alparslan’ın Türkiye’de sivil halkın günlük hayatını sabote etmek ve kaos yaratmak amacıyla eylem planladığını öğrendi.

MİT ayrıca saha casusları aracılığıyla, 28 Temmuz 2021’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve Muğla, Mersin ve Hatay’da 150 bin hektardan fazla ormanın yanmasına neden olan eylemlere ilişkin talimatın Ateşin Çocukları Girişimi kurucusu Özgür Şoreş Kod Özgür Alparslan tarafından bizzat verildiğini ve eylemlerin anında takip edildiğini tespit etti.

Özel olarak saha casusları görevlendiren MİT, Özgür Alparslan’ı adım adım takip etti. Saha casusları, Özgür Şoreş Kode’nin Murat Karayılan’dan bizzat aldığı talimat doğrultusunda yeni bir eylem arayışında olduğunu, bu kapsamda patlayıcı madde ve örgüt mensuplarını Türkiye’ye nakletmeye çalıştığını ve eylemi bizzat yönetmek istediğini öğrendi. Irak/Gare bölgesinden hareket yapmak üzere ayrılan Özgür Şoreş, nefes kesen kovalamacanın ardından Kod Özgür Alparslan’ı eylemlerde kullanacağı teröristlerle birlikte etkisiz hale getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu