Ekonomi

Kervan Gıda’dan Mısır’a 30 milyon dolarlık yatırım

Türkiye’nin en büyük yumuşak şeker üreticisi Kervan Beşin, küresel büyüme yolculuğuna bir yenisini daha ekliyor. Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki konumunu güçlendirmeyi hedefleyen Kervan Beşin, önümüzdeki dönemde Mısır’da 30 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Dünya çapında 3 ülkede 7 üretim tesisi ile faaliyet gösteriyor Karavan Yemekleri yeni bir yatırım atılımıyla küresel büyümesini sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde Mısır’da yumuşak şeker üretim tesisi kurarak toplamda 30 milyon dolarlık yatırım yapacak. Karavan Yemekleriönce meyan kökü hattını, ardından jöle hattını 1 yıl içinde tamamlayarak 10 bin tonluk üretim kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

“Bu yatırım şirketimizin ciro büyümesine önemli katkı sağlayacak”
 
Küresel ölçekte büyümek için çalışmalarına hız verdiklerini belirten, Kervan Beşin Yürütme Kurulu Başkanı Burhan Başar, “Kervan Beşin olarak globalleşme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yurt dışı stratejik yatırımlarımızdan biri olan Polonya’nın yanı sıra Mısır’a da yatırım yaparak Orta Doğu ve Afrika pazarındaki konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. 105 milyonluk nüfusuyla Kuzey Afrika’nın en büyük ülkelerinden biri olan Mısır, önemli bir üretim merkezi haline geliyor. Önümüzdeki dönemde planladığımız 30 milyon dolarlık yatırımımızla Mısır ekonomisine hem istihdam hem de büyüme anlamında önemli katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Afrika ve Orta Doğu pazarlarındaki potansiyeli değerlendirmek için Türkiye’nin yanı sıra Mısır’ı da bir üretim üssü haline getirerek bölgedeki gücümüzü desteklemeyi hedefliyoruz. Ayrıca bu yatırımın orta-uzun vadede şirketimizin ciro ve karlılık oranını artıracağına inanıyoruz.”dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

germencik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu