Haber

İmamoğlu ile Kerimoğlu arasında gerginlik yaşandı.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İBB Başkanı İmamoğlu ile CHP toplantısında gergin anları anlattı. İmamoğlu toplantıda, “En son ben konuşurdum, benden sonra sözcü olmaz. Bakırköy’de sokağa çıkmaya yüzü olmayanlarla neden konuşuyorsunuz?” Kerimoğlu, sokağa çıkamadığını söyleyerek, İBB’nin 4 yıldır İstanbul Caddesi’ndeki çalışmasını buna bağladı. Kerimoğlu, “Büyük bir gururla sokağa çıkıyorum ama caddeler ve bulvarlar büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda. 4 yıldır trafik karmaşası ve Bakırköy’ün en değerli caddesi olan İstanbul Caddesi düzenlemesinden dolayı dışarı çıkamıyorum.”

TOPLANTIDA GERGİN ANLAR

CHP Belediye Başkanları Toplantısı geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde gerçekleştirildi. Görüşmeden sızan kulis bilgisinde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun Kılıçdaroğlu önünde gerginlik yaşadığı belirtildi.

“İMAMOĞLU ‘SON BEN KONUŞACAĞIM’ DEDİ”

Kerimoğlu’na TV100’de katıldığı canlı yayında İmamoğlu ile görüşmesinde yaşadığı tartışma soruldu. Kerimoğlu, “İmamoğlu bana bir şey söylemedi, alay yoktu. Ben yerimi aldım. Sonra Ahmet Akın, Yılmaz Büyükerşen’i kürsüye davet ediyordu. İmamoğlu, ‘Son konuşan bendim, benden sonra sözcü olmaz. Bakırköy’de yüzü olmayanlarla niye konuşuyorsunuz?’ söz konusu.

“İMAMOĞLU NEDENİYLE SOKAĞA ÇIKAMIYORUM”

Bakırköy’de büyük bir gururla sokağa çıkıyorum ama sokaklar, bulvarlar büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda. Bakırköy’ün en değerli caddesi olan İstanbul Caddesi’nin 4 yıldır devam eden düzenlemesi ve trafik karmaşasından dolayı dışarı çıkamıyorum. İncirli Caddesi’nde trafik sorunu olmazdı eskiden 2 gidiş 2 geliş caddesi vardı. Trafik sorunu olmazdı. Artık bir gidiş caddesi haline geldi ve orada esnaf ve vatandaşlar trafik sıkıntısı çekiyor. Sivrisinek ilaçlaması büyükşehir belediyesinin yetki ve sorumluluğundadır. Mart ve Nisan aylarında larva ile ilgili yapılan bir çalışma olmadığı için vatandaşlarımız sivrisinek sıkıntısı çekiyor” dedi.

DİKKAT MEYDANI

CHP toplantısı sonrası gelişmeler dikkatle takip edilirken, Kerimoğlu’nun adaylığı sonrası çarpıcı bir kare sosyal medyadan servis edildi. Kerimoğlu, fotoğrafta 2 genç kadınla yemek yerken görülüyor.

celebihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu