Ekonomi

Fongogo fonları çevre için umut veriyor

Kitlesel fonlama platformu Fongogo, girişimlere ve KOBİ’lere ve sosyal faydayı merkeze alan faaliyetlere fon sağlamaya devam ediyor. Kitlesel fonlama platformu, sosyal etki girişimleri ve planları için uçtan uca filmler üreten Gezmek Films ile birlikte, insan etkisinin neden olduğu orman yangınları gibi ekolojik felaketleri azaltmaya yönelik yaratıcı çabaları desteklemek için yeni bir kampanya başlatıyor.

‘Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya ilham vermek için yola çıktık’

“Küllerinden” belgeseline hayat veren Gezmek Films, Fongogo ile yürüttüğü kampanya çerçevesinde afetlere hazırlanmayı, yaşanan olumsuz etkileri azaltmayı, sosyal, ekonomik ve ekolojik yenilenmeyi hayata geçirmeyi amaçlıyor. Farklı paydaşlar ve toplumsal topluluklar arasında analiz odaklı işbirliğini teşvik etmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlayan kampanya kapsamında yapılan sinema, etki odaklı irtibat becerilerinin kullanımına dikkat çekiyor. Ashes Yönetici Üreticisi, RegenerateX ve The Heroines’in Kurucusu Canay Atalay, “Güçlü, umut verici ve moral veren hikaye anlatımımızla, farkındalık yaratan, topluluklarını harekete geçiren ve küresel bir dünya için örnek oluşturan hikayeleriyle değişim yaratanları ön plana çıkarıyoruz. kitle. Amacımız, hikayenin anlatıcısı olmanın ötesinde, hikayenin zihinlerde ve kalplerde yeniden canlandırılmasıdır. Bu doğrultuda Türkiye’den başlayarak tüm dünyaya ilham vermek için yola çıktık.”

“Finansın demokratikleşmesinde kitlesel fonlamaya inanıyoruz”

“Ödül Bazlı Kitle Fonlaması” sistemi ile 12 Aralık’ta başlayan ve 60 gün sürecek kampanya çerçevesinde 222.000 TL tutarında fon toplanması hedefleniyor. Fongogo Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali Çebi, “Kitle fonlamasının, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve gelir eşitsizliği gibi her geçen gün artan insanlığı ilgilendiren temel sorunların olası çözümlerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan finansmanın demokratikleştirilmesine inanıyoruz. Platform olarak duruşumuz bu alanlara dikkat çekmek ve farkındalık yaratarak sürdürülebilir çözümlerin hayata geçirilmesine yardımcı olmaktır. Bu bağlamda elbette biz de bu projeyi destekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu