Haber

CAS Sevilla’yı haklı buldu! Aşırı kilolu olduğu için uzaklaştırılan Joris Gnagnon’a tazminat ödenmeyecek

İspanya La Liga grubu Sevilla’nın fazla kiloları nedeniyle 2021 yılında sözleşmesi feshedilen Fransız oyuncu Joris Gnagnon’un açtığı davanın sonucu belli oldu.

CAS’ın aldığı karara göre; Gnagnon’un açtığı dava kesin olarak ve temyiz imkânı olmaksızın kendi lehine sonuçlandı.

Tazminat talebi kabul edilmedi

İspanyol basınına göre; CAS, oyuncunun davranışını profesyonelliğe aykırı buldu ve tazminat talebini reddetti.

Öte yandan bahisle ilgili daha önce FIFA’ya başvuran ve 4 milyon euroluk tazminat davası açan Gnagnon’un talebi de FIFA tarafından reddedildi.

Haberin detaylarında CAS şunları söyledi; Sevilla Kulübü’nün, kulübün belirlediği ağırlık kriterlerinin makul olduğuna karar verdiği belirtilirken, Sevilla’nın, fesih süreci öncesinde oyuncu hakkında 4 kez disiplin soruşturması başlattığı ve oyuncuya gerekli fırsatları sunduğu belirtildi.

Gnagnon kulüpsüz kaldı

Şu anda 27 yaşında olan ve işsiz olan Gnagnon, Sevilla’dan ayrıldıktan sonra ülkesinin Saint-Etienne takımıyla sözleşme imzaladı ancak orada yalnızca dört ay kalabildi.

Fransa’dan gelen haberlere göre Gnagnon, Saint Etienne’de de kilo sorunu yaşadı. Teknik direktörü Pascal Dupraz’ın açıklamasına göre Fransız kulübüne 20 kilo daha ağır geldi.

CAS’ın kararı, Endülüs kulübünün kararını desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda kulüpler ve oyuncular arasındaki iş ilişkilerinde içtihat oluşturmayı da amaçlıyor.

Gnagnon, 2020 yılında Rennes’ten Sevilla’ya 15 milyon euro karşılığında transfer oldu ve İspanyol ekibiyle sadece 17 maç oynadı.

koycegizhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu