Ekonomi

Bakan Karaismailoğlu: “Samsun-Trabzon-Sarp hızlı tren hattı için hızlı bir adım atacağız”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Trabzon-Sarp Hızlı Tren hattı projesi için hızlı adımlar atacaklarını belirterek, Trabzon-Ankara arası seyahat süresinin 4,5 saate ineceğini vurguladı. bu hat.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Trabzon-Sarp Hızlı Tren hattı hakkında yazılı açıklama yaptı. Türkiye’yi demir ağlarla kapattıklarını belirten Karaismailoğlu, ülke genelinde 1400 kilometre tren işletmeciliği yapıldığını, yeni açılan Ankara-Sivas hattıyla buna 400 kilometre daha eklendiğini söyledi. Karaismailoğlu, demiryolunun toplam uzunluğunun 13 bin 896 kilometreye çıktığını kaydetti.

Hedeflerinin ve hayallerinin büyük olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, planlarını buna göre yaptıklarını ifade etti. Karaismailoğlu, önümüzdeki yılların hızlı tren yılları olacağını vurgulayarak, bu doğrultuda yeni hatlar üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Karaismailoğlu, bu projelerden birinin de Samsun-Trabzon-Sarp Hızlı Tren hattı olduğuna işaret etti.

Hattın toplam uzunluğunun 513 kilometre olacağının altını çizen Karaismailoğlu, “Samsun-Sarp demiryolu projemiz için hızlı adımlar atacağız. Projenin merkezi Trabzon olacak. Hızlı tren hattı ile yolculuk süresi kısalacak. Trabzon-Sarp arası 70 dakika, Trabzon-Samsun arası 2 saat, Trabzon-Ankara arası 4,5 saate düşecek. Yeni ihtiyaçlara göre proje yapmaya devam edeceğiz. Milletimiz ve vatanımız için çalışıyoruz” dedi.

Doğru zamanda doğru yatırımlar yaptıklarının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, “Biz eylem insanıyız. Biz konuşmuyoruz, eylemlerimiz konuşuyor. 21 yıldır ülkemizin dört bir yanına getirdiğimiz projelerimiz en iyisidir. Bunun göstergesi. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi fark etmeksizin ülkemizin her köşesinde yatırımlarımıza imza attık. Atmaya da devam edeceğiz” dedi. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu